1.    روشهای مطالعه ریاضیات    
  2.    متفاوت در آموزش   
  3.    متمایز در یادگیری   
  4.    تقویت استعداد   
  5.    نکته های طلایی   
  6.    بکارگیری روش های استاندارد   

آخرین خبرها

تمهیدات وزارت بهداشت برای دانش آموختگان خارج

معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به ارزشیابی مدارک افرادی که در دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کرده‌اند گفت...

 

 

http://drmalekiedu.ir/images/image/49.jpg

 

معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به ارزشیابی مدارک افرادی که در دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کرده‌اند گفت: به دلیل علاقه زیاد به رشته‌های پزشکی در کشور برخی از علاقمندان موفق به پذیرش در دانشگاه‌های داخل کشور نمی‌شوند.

 

با وجود اینکه تعداد زیادی از دانشگاه‌ها افزایش ظرفیت داشته‌اند و با وجود اینکه قانون پذیرش از طریق سهمیه بومی اعمال شد اما پذیرش در سهمیه‌های آزاد با سال گذشته تفاوتی نکرد اما ظرفیت دانشگاه‌های داخل بازهم پاسخگوی نیاز کشور نبود.

 

دکتر لاریجانی در مورد تمهیدات وزارت بهداشت در زمینه ارزشیابی مدارک گفت: اگر دانشگاهی که دانشجویان در آن تحصیل کرده‌اند مورد تایید وزارت بهداشت باشد این دانش آموختگان می‌توانند به صورت شهریه پرداز در دانشگاه‌های داخل تحصیل کنند.

 

اما برای دانشگاه‌هایی که مورد تایید نیست روش جدیدی برای ارزیابی سامان داده می‌شود و آن این است که دانشگاه‌های خارجی بر اساس رتبه بین المللی مورد ارزیابی قرار گیرند و بر اساس مصوبه شورای ارزشیابی افرادی که در این دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اند باید در امتحانی شرکت کنند.