1.    روشهای مطالعه ریاضیات    
  2.    متفاوت در آموزش   
  3.    متمایز در یادگیری   
  4.    تقویت استعداد   
  5.    نکته های طلایی   
  6.    بکارگیری روش های استاندارد   

آخرین خبرها

همکاری وزارت بهداشت با انجمن های علمی

دکتر باقر لاریجانی، تدوین برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی را با توجه به شرایط کنونی کشور در زمینه...

 

 

http://www.drmalekiedu.ir/images/image/64.jpg

 

دکتر باقر لاریجانی، تدوین برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی را با توجه به شرایط کنونی کشور در زمینه بیماری‌ها، تغییرات هرم جمعیتی و سایر مسائل مبتلا به نظام سلامت کشور، امری ضروری برشمرد و گفت: اجرای اثربخش این برنامه ها مستلزم همکاری کلیه نهادهای دست‌ اندرکار حوزه آموزش بوده و بی شک تعامل هدفمند این نهادها با وزارت بهداشت می تواند نقش موثری در تحول و ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور داشته باشد.

 

دکتر لاریجانی با اشاره به نشست‌ های متعددی که به منظور رصد نقطه نظرات دست  اندرکاران و ذینفعان حوزه آموزش درخصوص برنامه‌ های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی برگزار گردیده، نشست انجمن های علمی علوم پزشکی کشور که در تاریخ ۱۹ شهریور ماه سال جاری برگزار شد را از جمله اقداماتی برشمرد که اثرات مثبتی در اجرای اثر بخش برنامه های تحول حوزه آموزش علوم پزشکی خواهد داشت.

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تشکر از حضور روسای انجمن های علمی کشور در این نشست، یادآور شد: بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی،‌ سند آمایش سرزمینی،‌ سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و راهنمایی‌های بالینی از عمده مباحث مطروحه در نشست مذکور بوده که می تواند از زمینه¬های همکاری انجمن ها با مجموعه وزارت بهداشت باشد.

 

دکتر لاریجانی اظهار داشت: معاونت آموزشی وزارت بهداشت آمادگی دارد تا پروژه های تدوین شده در راستای رسالت های انجمن ها و تحقق اسناد فوق‌-الذکر، خصوصا بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی، را مورد بررسی و حمایت قرار دهد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، وی در پایان از روسای انجمن ها علمی کشور خواست در صورت وجود پروژه هایی از این قبیل،‌ طرح اولیه آن در قالب پروپوزال اجرائی تدوین و تا آخر مهرماه سال جاری جهت بررسی و پذیرش به معاونت اموزشی وزارت بهداشت ارسال گردد.