1.    روشهای مطالعه ریاضیات    
  2.    متفاوت در آموزش   
  3.    متمایز در یادگیری   
  4.    تقویت استعداد   
  5.    نکته های طلایی   
  6.    بکارگیری روش های استاندارد   

آخرین خبرها

تدوین نقشه راه کشت گیاهان دارویی

رییس جهاد دانشگاهی:نقشه راه کشت گیاهان دارویی این مجموعه تا پایان آبان تدوین می شود.

تهران-ایرنا-رییس جهاد دانشگاهی ازتدوین نقشه راه کشت گیاهان دارویی این مجموعه تا پایان ماه جاری (آبان ماه )

خبر داد و گفت: فعالیت های واحدهای این مجموعه در سراسر کشور برمبنای اولویت ها انجام می شود...

 

 

http://drmalekiedu.ir/images/image/74.jpg

 

دکتر حمیدرضا طیبی درگفت وگو با خبرنگارعلمی ایرنا افزود:نقشه راه متناسب با هدف بومی سازی، اصلاح نژاد و استفاده از روش های علمی برای توسعه کشت گیاهان دارویی انجام می گیرد تا از همه توان و ظرفیت این مجموعه برای ارایه خدمات به مردم بهره گیری لازم صورت گیرد.

 

طیبی با اشاره به اینکه در بخش کشت گیاهان دارویی به دنبال بومی سازی آنها هستیم تاکید کرد: نباید گیاه را مستقیم از طبیعت برداشت کرد که این کار سبب از بین رفتن گیاهان دارویی خواهد شد.

 

رییس جهاد دانشگاهی بر لزوم بهره گیری از روش های علمی برای تکثر بذر گیاهان دارویی تاکید کرد و گفت: بذر تکثیر شده از این روش علمی باید در اختیار کشاورزان قرار گیرد تا زمینه توسعه کشت گیاهان دارویی فراهم شود.

 

وی به اهمیت اهمیت توسعه داروهای گیاهی در کشور اشاره کرد و گفت: دنیا هم به شدت به این سمت سوق پیدا کرده است.جهاد دانشگاهی هم در این زمینه پیشتار بوده و اولین پژوهشکده گیاهان دارویی را در کشور ایجاد کرده تا گامی اساسی در این زمینه بردارد.

 

پژوهش، تولید فناوری و تجاری سازی باید متولی داشته باشد

 

رییس جهاد دانشگاهی گفت:پژوهش، تولیدفناوری و تجاری سازی در کشور باید صاحب و متولی داشته باشد که بتواند با برنامه ریزی و تقسیم کار، وظائف محوله را به نحو مطلوب به سرانجام برساند.

 

طیبی افزود: موضوعاتی نظیر تحقیق و پژوهش، تولید فناوری و تجاری سازی درحوزه گیاهان دارویی یا حوزه پژوهش و فناوری انجام می گیرد، باید مدیریت مشخص داشته باشد.

 

وی تاکید کرد این مجموعه آمادگی دارد در حوزه هایی مانند گیاهان دارویی، سلولهای بنیادی، نفت و آب ماموریت های مشخص را برعهده گیرد و ما با استفاده از همه توانمندی های کشور متعهد به انجام این فعالیت ها شویم که هنوز این کار در کشور انجام نمی شود.

 

طیبی با اشاره به اینکه ما براساس نیاز ملی در حال برنامه ریزی در این زمینه هستیم، اظهار امیدواری کرد که سال آینده سال خوبی برای سرعت و شتاب فعالیت های پژوهشی فناورانه جهاد دانشگاهی باشد.