1.    روشهای مطالعه ریاضیات    
  2.    متفاوت در آموزش   
  3.    متمایز در یادگیری   
  4.    تقویت استعداد   
  5.    نکته های طلایی   
  6.    بکارگیری روش های استاندارد   

آخرین خبرها

افت کیفیت درمان مردم با افزایش بی رویه پذیرش دانشجوی پزشکی

قطعا در سالیان آینده شاهد افت کیفیت بخش سلامت کشور خواهیم بود چون غیر از افت قابل توجه و فشار زیاد...

 

http://drmalekiedu.ir/images/image/98.jpg

 

جمعی از دانشجویان پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی نامه‌ای اعلام کردند: قطعا در سالیان آینده شاهد افت کیفیت بخش سلامت کشور خواهیم بود چون با افزایش بی رویه ظرفیت پذیرش دانشجو غیر از افت قابل توجه و فشار زیاد بر بیمارستان‌های آموزشی،‌ شاهد حضور داوطلبانی با نمره پایین کنکور در این رشته هستیم که باعث افت کیفیت درمان مردم خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی نامه‌ای تأکید کردند: قطعا در سالیان آینده شاهد افت کیفیت بخش سلامت کشور خواهیم بود چون غیر از افت قابل توجه و فشار زیاد بر بیمارستان های آموشی،‌ شاهد حضور داوطلبانی با نمره پایین کنکور در این رشته خواهیم بود که حتما باعث افت کیفیت درمان مردم خواهد شد.

 

این دانشجویان در ابتدای نامه خود آوردند: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، امیدها برای اصلاح پذیرش بی ضابطه و غیر اصولی در سیستم آموزش عالی کشور زنده شد و وزارت علوم در اقدامی شایسته شروع به سازماندهی رشته های دانشگاه آزاد و کاهش ظرفیت کارشناسی ارشد و دکترا در کشور کرد و وزارت بهداشت هم با سخنان خود جناب وزیر از انتقاد گسترش بی رویه دانشکده‌های پزشکی و افزایش ظرفیت‌ها سیاست معقولی را در پیش گرفت اما صد حیف که با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای در مواضع جناب وزیر شاهد افزایش ظرفیت پذیرش بی حد و حساب رشته پزشکی در کنکور سال ۹۴ شدیم.

 

این دانشجویان افزودند: به عنوان یک نمونه کوچک ظرفیت پزشکی علوم پزشکی یاسوج از حدود ۶۰ نفر به ۱۰۳ نفر رسید.

 

دانشجویان علوم پزشکی در ادامه تأکید کردند که  این افزایش ظرفیت‌ها قطعا عواقب جدی برای کشور خواهد داشت و در ادامه نامه خود از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خواستند تدابیر لازم در این زمینه در نظر گرفته شود.

 

به گفته این دانشجویان در سال‌های آینده قطعا شاهد موج بیکاری در فارغ التحصیلان رشته پزشکی خواهیم بود، حتی اگر طرح پزشک خانواده شهری در کشور دایر شود باز پاسخگوی این همه فارغ التحصیل نخواهد بود.

 

در ادامه این نامه آمده است: فرض بر این است که تعداد پزشک کم است آیا افزایش ظرفیت امسال متناسب امکانات دانشگاه‌ها خصوصا در حوزه آ‌موزش بالینی بوده است. به طور مثال شهر یاسوج با داشتن حدود ۳۲۰ تخت بیمارستانی چگونه باید ۱۰۳ پزشک را آموزش دهد؟ آیا براستی این تدابیری است که از دولت تدبیر و امید انتظار داشتیم؟

 

این دانشجویان در نامه خود تأکید کردند که قطعا در سالیان آینده شاهد افت کیفیت بخش سلامت کشور خواهیم بود چون غیر از افت قابل توجه و فشار زیاد بر بیمارستان های آموشی،‌ شاهد حضور داوطلبانی با نمره پایین کنکور در این رشته خواهیم بود که حتما باعث افت کیفیت درمان مردم خواهد شد.