1.    روشهای مطالعه ریاضیات    
  2.    متفاوت در آموزش   
  3.    متمایز در یادگیری   
  4.    تقویت استعداد   
  5.    نکته های طلایی   
  6.    بکارگیری روش های استاندارد   

آخرین خبرها

رتبه ایران در تولید علم رتبه 15 و بکارگیری علم 75 جهان است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که کشور ما در تولید علم رتبه 15 و بکارگیری علم...

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که کشور ما در تولید علم رتبه 15 و بکارگیری علم رتبه 75 جهان را داراست، گفت: جامعه ما نخبه و دانشمند پرور است و با استفاده از این ظرفیت می توانیم به نتایج مطلوبی در توسعه دست یابیم.به گزارش ایرنا، سید ضیاء هاشمی روز چهارشنبه در شورای تخصصی فرهنگی و اجتماعی اتاق فکر خراسان شمالی در دانشگاه بجنورد اظهار کرد: ما در بکارگیری علم در راستای توسعه کشور عملکرد خوبی نداشته ایم و لازم است تا از ظرفیت های اتاق فکر متشکل از نخبگان استفاده شود.
وی افزود: باید نگاه جامع و کارشناسانه به این موضوعات داشت و اولویت های استان را هم در نظر گرفت تا بتوانیم به توسعه پایدار دست یابیم، باید دانشگاهیان و نخبگان و چهره های برتر و شاخص زمینه این پیشرفت ها را فراهم کنند.
این استاد دانشگاه با بیان این که بسیاری از مشکلات باعث شده پیشرفت جامعه کند شود، افزود: علت بسیاری از این مشکلات خطاهای تئوریک و استراتژیک می باشد و ما اگر بتوانیم استراتژی درستی اتخاذ کنیم می توانیم جلوی بسیاری از مشکلات را بگیریم.
وی افزود: اگر در گذشته استراتژی های درستی شکل می گرفت شاهد تورم 40 درصدی در کشور شکل نبودیم، ای کاش از ابتدا با یک نگاه علمی و کارشناسی به این آزمون وخطاها نمی رسیدیم.
وی خاطرنشان کرد: ما باید در تعاملات بین المللی موضع اقتدار خود را نشان دهیم و همواره از منافع ملی دفاع کنیم.
هاشمی اضافه کرد: هرچند که برخی از کارشناسان از سیاست انزوا طلبی دفاع می کنند و معتقدند نباید خود را در تیر راس دشمنان قرار دهیم ولی ما اگر در هر شرایط و موقعیتی منسجم و متحد باشیم می توانیم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: متاسفانه در برخی تریبون ها دشمن فراموش و به خودی ها حمله می شود.
وی تصریح کرد: عده ای که امروزه از رای مردم بازمانده اند در دانشگاه ها ادعا می کنند که با نیم درصد از پول نفت هم می توانند مشکل اشتغال کشور را حل کنند،حال جواب من به این اشخاص این است که در دوران وفور دلارهای نفتی چرا نتوانستید این مشکلات را حل کنید.
وی عنوان کرد: باید واکاوی کنیم که چه خطاهایی باعث عقب ماندگی ما شده و از چه مزایای نتوانسته ایم استفاده کنیم.
این استاد دانشگاه با بیان این که آزمون و خطا هم جزئی از سرمایه های کشور محسوب می شود، تصریح کرد:در هر صورت باید با همدیگر تعامل داشته باشیم و همدلانه افکار خود را کنار همدیگر قرار دهیم تا گام های نو و جدیدی را برداریم.
اعضای اتاق فکر استان در ادامه جلسه به بیان دیدگاه های خود و همچنین مشکلات فرهنگی و اجتماعی استان پرداختند.