1.    روشهای مطالعه ریاضیات    
  2.    متفاوت در آموزش   
  3.    متمایز در یادگیری   
  4.    تقویت استعداد   
  5.    نکته های طلایی   
  6.    بکارگیری روش های استاندارد   

شیما امامی

نام و نام خانوادگی : شیما امامی

رشته تحصیلی: پزشکی - تبریز

 

سولماز قلیزاده

 

نام و نام خانوادگی : سولماز قلیزاده

رشته تحصیلی: دکترای حرفه ای پزشکی – ارومیه

 

بکارگیری روش های مطالعه دکتر ملکی در دروس ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی کمک بسیار موثری در درک مفاهیم اولیه در طول آمادگی اینجانب برای کنکور سراسری داشته است .

دکتر ملکی همواره تاکید داشتند که در کنکور سراسری از مطالبی سوال طرح می گردد که در کتاب درسی گفته شده ولی نوشته نشده باشند . آشنائی با این موضوع رمز موفقیت اینجانب در فهم کلیه دروس بدون کمک گیری از معلم و تدریس خصوصی و... بود.

 

(با روش های مطالعه ریاضیات دکتر ملکی توانائی استفاده از آموخته های خود را در حل تست های سخت ریاضی پیدا کرده بودم)


 

فرناز نقوی

 

نام و نام خانوادگی : فرناز نقوی – موفقیت های حاصله در کنکور ۹۴

۱- دکترای حرفه ای داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل – دوره روزانه

۲- دکترای حرفه ای پزشکی – دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در کنکور ۹۴

 

متن نامه فرناز نقوی :

 

من با اینکه در ماه های آخر سال و نزدیک به کنکور در کلاس های آقای دکتر ملکی شرکت کردم ولی انگیزه و روحیه ای که در کلاس ها به دست آوردم باعث شد که با خود بیشتر رقابت کنم .

 

مسئله ایی که در ماه های آخر باعث استرس من میشد این بود که دوستانی که از من شاید ضعیف تر بودند در آزمون های آزمایشی نتایجی بهتر کسب می کردند و این موضوع به من استرس می داد که این مسئله را با آقای دکتر ملکی مطرح کردم و ایشان با راهنمایی در این زمینه مرا به این که به دیگران توجه نکرده و با خود رقابت کنم ، تشویق کردند .

 

روش های مرور با ماژیک قرمز، آبی و سبز مرا در مرور درس زیست شناسی کمک کرد .

 

این کلاس ها باعث کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس من شده بود که با روحیه و انگیزه ی قوی درس ها را بخوانم . دلیل این تاثیر هم این بود که به نتایجی که در آزمون های آزمایشی می آوردم توجه نکنم .

 

برنامه درسی من مطابق با برنامه ایی بود که آقای دکتر ملکی به من ارائه کرده بودند .

 

در آخر از مشاوره و راهنمایی های آقای دکتر ملکی تشکر می کنم که باعث افزایش روحیه من در این پروسه حساس کنکور شد .

 

 

میلاد آزموده

 

نام و نام خانوادگی : میلاد آزموده - موفقیت های حاصله در کنکور ۹۴

۱- دکترای حرفه ای داروسازی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه – دوره روزانه

۲- دکترای حرفه ای پزشکی – دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در کنکور ۹۴

 

متن نامه میلاد آزموده :

 

با سلام خدمت آقای دکتر ملکی.

 

من در سال پیش دانشگاهی علیرغم تلاش کافی و شرکت در کلاس های کنکور و آزمون های موسسات مختلف، نتیجه مطلوبی را کسب نکردم. ولی سال بعد پس از آشنایی با کلاس های مشاوره ای آقای دکتر ملکی، برنامه ریزی های درسی دقیق و شیوه های نوین مطالعاتی ایشان در دروس مختلف اطمینان داشتم که امسال موفق میشوم و اینگونه هم شد.

 

مطالبی که ایشان در دوره های مشاوره ای خود مطرح می کنند نه تنها سبب مطالعه ی صحیح دروس مختلف می شود بلکه از طرف دیگر آرامشی به انسان می دهد که بسیاری از استرس ها و اضطراب های کنکور را از بین می برد.

 

در پایان وظیفه ی خود میدانم که از آقای دکتر ملکی به خاطر تمام تلاش های بی دریغ شان که در طول این مدت برای بنده کشیدند نهایت تشکر را بکنم، و از همه ی داوطلبان کنکور میخواهم که قبل از شروع به مطالعه از برنامه ریزی های مشاوران با تجربه و خبره که با روش های نوین آموزشی آشنا هستند استفاده بکنند که من از مشاوره ی مبتکر شیوه های مطالعاتی نوین یعنی آقای دکتر ملکی استفاده کردم و کمال رضایت را دارم.

 

عاطفه ابراهیمی

 

نام و نام خانوادگی : عاطفه ابراهیمی 

رشته تحصیلی: رتبه ۳۷ علوم انسانی در کنکور ۹۴ - علوم انسانی

 

خانم عاطفه ابراهیمی یکی از نمونه موفقی که در سمینارهای موفقیت دکتر ملکی شرکت داشته ،و از دانش پژوهان بسیار موفقی است که می تواند رول مدل خوبی برای داوطلبین کنکور ورود به دانشگاهها در رشته علوم انسانی باشد .

 

ایشان بدون شرکت در کلاس های کنکور و تقویتی و داشتن معلمین خصوصی و تنها براساس تلاش و پشتکار خود و داشتن ایمانی ستودنی در طراحی اهداف تحصیلی و برخورداری از نظم و انضباط شخصی در اجرای برنامه های موفقیت تحصیلی ، توصیه های در خور توجهی به دانش آموزان رشته علوم انسانی دارند :

 

من عاطفه ابراهیمی رتبه ۳۷ منطقه ۲ و رتبه ۱۳۰ کشوری ، در شهرستان ارومیه و در یک مدرسه دولتی عادی بنام " مرکز پیش دانشگاهی فاطمیه " درس خوانده ام . برای موفقیت در کنکور سراسری به کلیه عزیزان رشته علوم انسانی توصیه می کنم ، در دروس عمومی بیشتر بصورت موضوعی به مطالعه و بررسی و یادگیری بپردازید .دروسی نظیر ادبیات فارسی ، زبان فارسی و دین و زندگی دروسی هستند که بیشتر سوالات آنها بصورت تفهیمی طراحی می شود . در درس زبان انگلیسی سعی کنید دایره لغات خارج از کتاب را برای خود افزایش دهید . درس زبان عربی دارای ضریب پنهان است . براساس تجربه های شخصی ، مبحثی خوانی را برای این دروس پیشنهاد می کنم . مثلا منصوبات و مجرورات و مرفوعات را بصورت جداگانه بخوانید و تست بزنید .

 

یادتان باشد هرچقدر اضافه تر تست بزنید ، موفقیت خود را قطعی تر کرده اید .

 

در مورد دروس اختصاصی ، بایستی یادآوری کنم اگر بتوانید درصد بالی ۵۰ را در این دروس کسب کنید ، زیر هزار شدنتان قطعی خواهد شد . دروس ریاضی ، عربی تخصصی ، ادبیات تخصصی و فلسفه را هیچگاه کنار نگذارید . یادتان باشد اگر یک دانش آموز علوم انسانی در درس ریاضی به بالای ۲۰ درصد برسد ، رتبه او عالی تر خواهد شد .

 

در دروس حفظی مانند فلسفه نکته برداری و مرور و تکرار را توصیه می کنم . در دروسی چون تاریخ و جغرافیا به دلیل حجم بالای دروس پاسخنامه خوانی بهتر است مخصوصا برای دوران جمع بندی ، یعنی مرور سوالات مهم در پاسخنامه ی سوالاتی که در دست دارید .

 

تکدرس هایی مانند روانشناسی ، ارزش خواندن و تکرار و درصد بالای ۷۰ خیلی بیشتر است . هیچگاه روانشناسی را دست کم نگیریر. یادتان باشد برای رسیدن به رشته های خوب بایستی روزانه ۸ الی ۱۰ ساعت مفید مطالعه نمایید .

 

برای دانش آموزان پیش دانشگاهی توصیه می کنم هرگز مدرسه و درس های آنرا بی اهمیت تلقی نکنید . معدل نهایی من ۱۹ و معدل سال آخر من ۱۹/۷۵ بوده است . با آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان