وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال تحصیلی جدید به صورت کاملا حضوری آغاز می‌شود و دانشگاه‌ ها باید آماده پذیرش دانشجویان باشند.

نتایج کنکور سراسری تا هفته آینده اعلام می شود

وزیر علوم بیان کرد: طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی ها و ۱۰ درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه ها باید صرف ساخت خوابگاه های متاهلی شود. سعی کرده ایم این مبلغ را از ظرفیت مصوبات سفر ریاست جمهوری در این زمینه تامین کنیم. امیدوارم سازمان برنامه بر اساس کمیسیون ماده ۲۳ کمک کند تا بتوانیم در بخش ساخت خوابگاه های متاهلی با سرعت بیشتری پیش برویم.

او افزود: در وزارت علوم ستاد خیرین داریم که دکتر زمانیان، رئیس این ستاد است. شاید تعداد خیرینی که بتوانند به صورت کامل هزینه ساخت کامل خوابگاه ها را بدهند، محدود باشند؛ اما در تلاشیم تا از افراد توانمند هم برای ساخت یک تخت یا یک اتاق خوابگاه استفاده کنیم. نام آن ها را حتما ذکر می کنیم.

زلفی گل ادامه داد: در قانون جهش تولید اگر صنایع دولتی و خصوصی در بخش علم و فناوری دانشگاه ها هزینه کنند به منزله مالیات برای آن ها لحاظ می شود.

برای اعلام نتایج کنکور سراسری منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم

وزیر علوم گفت: برای اعلام نتایج کنکور سراسری منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم که قرار بود امروز و فردا اعلام شود. برخی رشته ها مصاحبه دارند که پس از ارسال به سازمان سنجش طبق پیش بینی ها هفته آینده نتایج اعلام خواهند شد.

حذف کنکور بهترین گزینه است

او بیان کرد: بهترین حالت این است که کنکور وجود نداشته باشد تا داوطلبان بدون استرس وارد دانشگاه شوند؛ اما در شرایط فعلی با توجه به تعداد داوطلبان زیاد برخی رشته ها راهی جز برگزاری کنکور نداریم.

وزیر علوم تاکید کرد: حدود ۱۵ درصد از رشته های دانشگاهی پرمتقاضی هستند. وقتی افراد نگران آینده شغلی نباشند، بدیهی است که آن زمان برگزاری کنکور ضرورتی نداشته باشد.

اولین کنکور سراسری ۱۴۰۲ هفته آخر دی برگزار می شود/ ۴۰ درصد تاثیر قطعی معدل بر کنکور لحاظ خواهد شد 

او گفت: مقدمات اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور سراسری در حال مهیا شدن است.

زلفی گل تاکید کرد: هفته آخر دی و اواسط تیر ۱۴۰۲ زمان برگزاری آزمون کنکور است.  ۴۰ درصد سوابق تحصیلی با تاثیر قطعی و ۶۰ درصد نمره کسب شده در آزمون ملاک قبولی در کنکور است.

دیدگاهتان را بنویسید