رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از حذف آزمون کاغذی در سال ۱۴۰۳ خبر داد و افزود: این کار می‌تواند برای جلوگیری از تقلب در آزمون موثر باشد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم دانشگاه یاسوج، دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور به همراه دکتر احسان جمالی معاون فنی و آماری این سازمان در سفر به مرکز کهگیلویه و بویراحمد، در دیدار با دکتر بهادر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج و مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونین وی درخصوص برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲، به منظور اعلام نقطه نظرات جدید در ارتباط با کنکور گفتگو کردند.

پورعباس در یاسوج از حذف همه دروس عمومی از کنکور خبر داد و افزود: در کنکور سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ امسال ۴۰ درصد سوابق تحصیلی و ۶۰ درصد خود آزمون مؤثر است.

وی گفت: امسال کنکور به صورت دو مرحله در دی ماه ۱۴۰۱ و تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین از حذف آزمون کاغذی در سال ۱۴۰۳ خبر داد و افزود: این کار می‌تواند برای جلوگیری از تقلب در آزمون مؤثر باشد.

وی بیان کرد: در آزمون سراسری کنکور امسال، ۶۰ درصد داوطلبان خانم‌ها و۴۰ درصد آن‌ها آقایان هستند.

دکتر بهادر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج نیز در این نشست گفت: در ارتباط با کنکور ۱۴۰۲ دکتر پورعباس رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور لطف کرده و به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد که اولین سفر استانی کنکور ۱۴۰۲ است.

کرمی با اشاره به برنامه‌های نشست رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور افزود: رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور، در ابتدای حضور در استان نشستی با حوزه امنیتی استانداری استان داشتند و این جلسه نیز دومین نشست سفر وی است که در خدمت همکاران در اداره کل آموزش و پرورش استان هستیم.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: انشالله این سفر که سفری پربار هست پربارتر هم خواهد شد و موارد مرتبط با آزمون‌های سازمان سنجش، خصوصاً کنکور سراسری ۱۴۰۲ را رعایت کنیم و همه تلاش کنیم که کنکور خیلی خوبی در سطح استان برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد هم با بیان اینکه در کنکور امسال بیش از ۱۷ هزار نفر از این استان نام نویسی کرده‌اند، گفت: از این تعداد، بیش از ۱۰ هزار نفر در رشته علوم تجربی ،۷۲۴ نفر در رشته ریاضی و فیزیک، ۶ هزار نفر در رشته علوم انسانی، ۳۵۸ نفر در رشته هنر و ۴۶۸ نفر در رشته زبان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید