وزیر بهداشت با اشاره به تحصیل حدود ۲۵۰ هزار دانشجو در ۶۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی گفت: ۳۷ هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ به دانشگاه های علوم پزشکی راه یافتند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی افزود: ۲۰ هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها فعالیت دارند و ۶۶ هزار دانشجو در رشته پزشکی، ۱۵ هزار و ۵۰۰ دانشجو در رشته دندانپزشکی و ۱۲ هزار دانشجو در رشته داروسازی مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار داشت: امسال ۳۷ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف وارد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور شدند.

وزیر بهداشت یادآور شد: همچنین از اقدامات مناسبی که امسال صورت گرفت، افزایش ظرفیت دستیاری بود؛ به طوری که در مرحله اول، ۴ هزار دانشجوی دستیاری، پذیرفته شدند.

وی افزود: پذیرش آزمون دستیاری در مرحله دوم با رویکرد بومی گزینی انجام می‌شود که در مجموع می‌توان گفت امسال، ظرفیت آزمون دستیاری و پذیرش آن، افزایش ۲۵ درصدی داشته و ظرفیت برخی رشته‌ها مانند بیهوشی، عفونی، کودکان، داخلی و طب اورژانس که در سالهای قبل تکمیل نمی‌شود، تکمیل شده است.

عین اللهی از افزایش ۸ درصدی ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی در نخستین سال دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در یکسال گذشته، سه هزار و ۳۴۷ تخت جدید خوابگاهی به ظرفیت کشور اضافه شده که ۴ درصد از این افزایش ظرفیت، مربوط به خوابگاه‌های متاهلی است.

وی ادامه داد: امسال ۳۳ واحد خوابگاه متاهلی در کشور مورد بهره برداری قرار گرفت و ۶۸ واحد دیگر، آماده بهره برداری است. همچنین ۱۲ سالن و زمین ورزشی به مجموعه دانشگاه‌های کشور افزوده شده و معتقدیم که باید فضاهایی برای ورزش و نشاط دانشجویان، ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید